Merhabalar herkese,

Kısa Bir Mola adlı yazımdan bu yana yaklaşık 2 yıl geçti. O dönemde http://pazarlama.berkerpandir.com‘da herhangi bir içerik yoktu ve takriben Nisan 2012’den beri de blogum kapalıydı. Ancak 22 Kasım 2013’te hayatımda yaşanan iş temelli değişim nedeniyle blogumu tekrar açtım. Bu aşamada BrandTalks.org adresinde de tekrar yazmaya başlıyorum, ayrıca Editör ve İçerik Yöneticisi görevlerini de üstleniyorum. Yakın zamanda başlayacağım yeni işim buna bir engel oluşturmayacak zirâ.

Şu 2 yıllık dönemde gerçekten bir çok sıkıntı çektim, bunlardan en büyüklerinden biri de Berker Pandır adıyla pazarlama hakkında konuşamamak oldu. Hayatımın bu kadar merkezinde yer alan bir bilimle ilgili olarak, bir Pazarlama Düşünürü olarak kendimi tanımlamışken konuşamamak beni gerçekten fazlasıyla rahatsız ediyordu. Ama artık bu dönem sona erdi, bu mutluluğumu da sizlerle paylaşmak istedim.:)

Umarım artık daha sıkça görüşebileceğiz. BrandTalks odaklı bir yazım hayatım olsa da BrandTalks’un diline uygun olmayacak yazılarım da olabilir; bu yüzden gözünüz burada da olsun.

Tekrar aranızda olmak çok güzel. Bu süreçte bana destek olan başta ailem olmak üzere, bana yazma ilhamı veren Prof. Dr. İsmail Kaya ve arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Beni anlayan az sayıda insanın değerini umarım bilebiliyorumdur. Tabi onların da bu değeri bildiklerini varsayıyorum.:)

Cümleten hoş buldum, kendinize iyi bakın.

Saygılar, sevgiler.